Середа, 22.01.2020, 05:09
Вітаю Вас Гість | RSS


Форма входу
Головне меню
Календар
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Погода в Лукові
Новини освіти

Педагогічна скарбничка

2018 р.

"Організація цивільного захисту у навчальному закладі"

Укладач: Омелюх Сергій Володимирович,  викладач захисту Вітчизни

Методичний посібник містить методичні рекомендації та інформаційно-довідковий матеріал для підготовки та проведення теоретичних занять та практичних  заходів  з цивільного захисту, а також  з організації навчального процесу в умовах ООС.

       Даний посібник розрахований для керівництва в роботі відповідальних за організацію та проведення заходів цивільного захисту в навчальних закладах, викладачів предмета «Захист Вітчизни».

 

Формування професійної компетентності  з правил та безпеки дорожнього руху під час позакласної роботи

Укладачі: Муха  Володимир Васильович, Комісарик Генадій Михайлович, викладачі спецпредметів

Збірник містить методичні розробки позакласних заходів з предмету «Правила та безпека дорожнього руху», які сприяють формуванню професійної компетентності майбутніх кваліфікованих робітників та вихованню їх соціальної мобільності.

           Розрахований для викладачів та учнів   ЗП(ПТ)О за професією «Водій автотранспортних засобів», а також для профорієнтаційної роботи у загальноосвітніх закладах.

 

Збірник задач з електротехніки

Укладач: Хамініч Лідія Макарівна, викладач спецпредметів

     Збірник містить задачі з усіх тем предмету «Електротехніка», які вимагають критичного мислення, розуміння як математичної, так і фізичної суті процесів. Задачі подані з консультаціями та поясненнями, а також відповідями до них.

       Розрахований для викладачів та учнів   ЗП(ПТ)О за професіями «тракторист-машиніст с/г виробництва», «робітник фермерського господарства».

 

Українці – герої Другої світової війни

Укладач: Зачернюк Оксана Миколаївна, викладач історії

    У збірнику підібрані матеріали про українців та вихідців з України, які пліч-о-пліч з іншими народами воювали проти нацизму. Містяться біографічні дані, цікаві факти з життя історичних осіб періоду Другої світової війни, які вивчаються в курсі історії, а також маловідомих героїв.

    Розрахований для викладачів історії та учнів загальноосвітніх та  професійних (професійно-технічних) навчальних закладів.

 

Біорізноманітність. Збірка мультимедійних презентацій

Укладач: Каліщук Галина Анатоліївна, викладач біології і хімії

     Збірка містить 10    мультимедійних презентацій до теми «Біорізноманіття» з предмета «Біологія і екологія»,  згідно нової програми.

     Матеріали будуть корисними викладачам біології та учням  професійних (професійно-технічних) та загальноосвітніх навчальних закладів.

 

Фізика в професії

Укладач: Мельник Михайло Григорович, викладач фізики

      Матеріали містять розробки уроків фізики, що побудовані на міжпредметних зв’язках фізики зі дисциплінами фахового спрямування, які орієнтовані на майбутню діяльність кваліфікованих робітників за професіями «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів»,  «Тракторист-машиніст с/г виробництва», «Водій автотранспортних засобів».

      Матеріали пропонуються для використання педагогами і учнями професійних (професійно-технічних), загальноосвітніх навчальних закладів.

 

Методика критичного мислення як інструмент самостійного опанування навчального матеріалу

Укладач: Степанець Наталія Василівна,  викладач іноземної мови

В матеріалі обґрунтовано важливість критичного мислення для розвитку гармонійної творчої особистості, здатної використовувати вміння та навички в процесі набуття власного життєвого досвіду, розкрито поняття критичного мислення, його ключові характеристики, основні етапи та прийоми впровадження під час навчального процесу. Також подані приклади вправ та завдань, у яких розкриваються форми, методи й методичні прийоми формування критичного мислення на уроках іноземної мови.

 

2017 р. 

Головій Оксана Іванівна, соціальний педагог

 «Адаптація учнів училища  до нових  умов навчання в професійно-технічному навчальному закладі». У  теоретичних  матеріалах, представлених  в методичній розробці,  висвітлюються труднощі, з якими стикаються  учні, що приходять на навчання  і проживають  в професійно-технічному навчальному закладі; висвітлюються шляхи подолання дезадаптації учнів.  Конспекти тренінгових занять із розробленою презентацією допоможуть соціальним педагогам   ПТНЗ  у роботі з новоприйнятим контингентом.

 

Каліщук Галина Анатоліївна, Новіцька Ірина Василівна, Мельник Михайло Григорович

Позакласні заходи з природничо математичних дисциплін. Збірник  укладений  за матеріалами позакласної роботи викладачів природничо-математичних дисциплін. До нього входять методичні розробки позакласних заходів з біології, математики та фізики, що відповідають завданням Концепції національно-патріотичного виховання та Стратегії національно-патріотичного виховання дітей і молоді на 2016-2020 роки. Матеріали можуть бути корисними класним керівникам та викладачам природничо-математичних дисциплін при проведенні позакласних заходів.

 

Конащук Тамара Іванівна, викладач світової літератури

Формування громадянських компетенцій учнів засобами позакласної роботи. Методична розробка містить рекомендації з  формування громадянських компетенцій учнів засобами позакласної роботи та приклад засідання  літературного гуртка у формі телепроекту. Матеріал розробки може зацікавити  викладачів літератури професійно-технічних училищ та учнів – творчих  особистостей.

 

Сидорук Інна Миколаївна, викладач агротехнологій

Основи агрономії. Тестові завдання з агротехнологій за професією: «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії А1» Електронний посібник складається з тестів для перевірки  теоретичних знань учнів з агротехнології по професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії А1» (І курс). Запропоновані тести допоможуть зробити процес оцінювання об’єктивнішим, надійно і достовірно проаналізувати підготовку учнів, оцінити якість їх знань. Тести доцільно застосовувати викладачам на етапі закріплення матеріалу, для перевірки знань з теми, та учням – для самоконтролю. Розраховано на учнів та викладачів агротехнології системи професійно-технічної освіти.

 

Зачернюк Оксана Миколаївна, викладач історії

«Відродження нації». Методична розробка позакласного заходу до 100-річчя утворення Української    Центральної Ради. Методична розробка  учнівської конференції – захисту проектів, присвячена 100-річчю утворення   Української Центральної Ради. Матеріал стане в пригоді викладачам історії у підготовці до уроків і позакласних заходів, а також у виховній роботі для громадсько-патріотичного виховання.

 

2016 р.

Мельник Михайло Григорович, викладач фізики.  

Рух тіла під дією кількох тіл.  Методична розробка уроку з теми "Механіка" з використанням мультимедійної презентації. Для викладачів фізики   загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних  закладів.

Проблеми розвитку ядерної енергетики в Україні. Чорнобильська катастрофа та ліквідація її наслідків. Урок-конференція. Методична розробка уроку-конференції  з використанням проектних технологій. Можна використати для проведення уроків і позакласних заходів у загальноосвітніх та професійних навчальних закладах.

 

Конащук Тамара Іванівна, викладач світової літератури

Українська художня культура ХХ століття. Методична розробка.

 

Культура української діаспори. Методична розробка уроку.

 

Нобелівські лауреати, що мають українське коріння. 

 

    

Конащук Володимир Павлович, викладач спецпредметів

 

Українська Технологія педагогічного аналізу в ПТНЗ

 

Робота з обдарованою молоддю.

 

 

Степанець наталія Василівна, викладач іноземної мови

 

Моя майбутня професія. Методична розробка уроку для учнів професійно-технічних навчальних закладів за професією "Тракторист-машиніст с/г виробництва".  Рекомендується для викладачів та учнів професійно-технічних навчальних закладів.

 

 

Головій Оксана Іванівна, соціальний педагог

 

Адаптація учнів до нових умов навчання. Розробка тренінгу  для учнів професійно-технічних навчальних закладів, що прийшли на навчання 

 

 
 

Сидорук Інна Миколаївна,  викладач спецпредметів

 

Конкурс-вікторина "Ми - знавці своєї справи".   Розробка позакласного заходу з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».  Рекомендується для педпрацівників професійно-технічних навчальних закладів.

 

 

Каліщук Галина Анатоліївна, викладач біології і хімії.  

Мої квіти - тобі Україно. Розробка позакласного заходу.  Сценарій виховного закладу, який включає вірші, пісні, описи найпоширеніших ролин нашої Батьківщини. Включає музично-флористичний конкурс на кращого знавця квітів. Можна використати під час проведення осінніх свят для старшокласників.

 

 

2015 р.

Каліщук Галина Анатоліївна, викладач біології і хімії.  

Розв’язування вправ і задач із курсу загальної біології. Довідник.

            Довідник містить рекомендації з розв’язання задач з молекулярної біології, генетики, основ екології. До кожного розділу подано стислу характеристику біологічних термінів та явищ, приклади розв’язання вправ і задач та підібрано завдання для учнів.

   Матеріал може бути використаний учителями та учнями під час вивчення програмного матеріалу, проведенні контрольних та практичних робіт, підготовці до ДПА та ЗНО.

 

Сидорук Вячеслав Віталійович, викладач спецдисциплін.

Тестові завдання з предмета «Трактори». Програмний засіб навчання.

            Програмний засіб навчання призначений для перевірки знань учнів з теми «Двигуни». Призначений  для викладачів і учнів за професією  «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва»

 

Муха Володимир Васильович, викладач спецдисциплін.

Сигнали регулювальника. Методична розробка.

Методична розробка уроку з теми «Сигнали регулювальника» з анімацією.

Розрахована на педагогічних працівників ПТНЗ, які залучаються для підготовки водіїв автотранспортних засобів.

 

Сукач Марія Іванівна, бібліотекар.

Бібліотека училища як важливий засіб організації навчально-виховної роботи. Методичні рекомендації.

 Методичні рекомендації висвітлюють роль біліотеки в навчально-виховному процесі, напрямки творчої співпраці з педагогічним колективом, розкривають форми популяризації книги, а також містять матеріали з організації роботи в бібліотеці професійно-технічного навчального закладу.

 Для бібліотекарів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів.

 

Степанець Наталія Василівна, викладач іноземної мови.

Професійно спрямовані завдання з англійської мови для підготовки кваліфікованих робітників сільськогосподарського профілю. Збірник завдань.

У збірнику вміщено професійно  спрямовані завдання з предмета «Англійська мова» відповідно до вимог змісту навчальної програми з англійської мови.

Розрахований на педагогічних працівників та учнів професійно технічних навчальних закладів сільськогосподарського спрямування.

 

Новіцька Ірина Василівна, викладач математики.

Основні поняття теорії ймовірності.  Довідник.

Містить інформаційно-довідковий матеріал з теми «Теорії ймовірностей» для підготовки та проведення уроків математики, а також занять математичного гуртка. На конкретних прикладах розкриваються основні поняття теорії ймовірності. Для викладачів математики   загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних  закладів.

 

Зачернюк Оксана Миколаївна, методист.

Проектна діяльність в ПТНЗ. Методичні рекомендації.

У методичних рекомендаціях зібрано теоретичні, довідково-інформаційні матеріали з впровадження проектних технологій в навчально-виховний процес. Подано приклади проектів з досвіду роботи педагогічного колективу ПТУ №22 смт. Луків.

Призначені для керівних кадрів та педагогічних працівників загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних  закладів.

2014 р.

Ковальчук Володимир Анатолійович, керівник фізичного виховання

Тематичні тести для перевірки теоретичних знань з фізичної культури, ППЗ

У електронному посібнику містяться тематичні тести для визначення знань учнів  основних розділів навчальної програми з фізичної культури (футбол, волейбол, баскетбол, легка атлетика) створені за допомогою програмного продукту МyTestX.

     Для використання вчителями фізичної культури загальноосвітніх навчальних закладів та ПТНЗ.

 

Зачернюк Оксана Миколаївна, викладач історії

Історія ПТУ №22 смт Луків: від заснування до сьогодення. Історико-краєзнавчий нарис.

    Історико-краєзнавчий нарис  - це дослідження історії одного з найстаріших навчальних закладів Волині, що готує кваліфіковані кадри для агропромислового комплексу. Робота присвячена 60-річчю училища та висвітлює розвиток подій від його заснування до нинішніх днів. Робота написана на основі архівних матеріалів, документальних джерел, містить цікаві світлини та спогади працівників.

            Нарис буде цікавим для працівників і учнів училища, його випускників, жителів селища Луків, а також для багаточисельного загалу працівник

 

Омелюх Сергій Володимирович,  викладач захисту Вітчизни

Цивільний захист у професійно-технічному училищі. Методичні рекомендації

Містить методичні рекомендації та інформаційно-довідковий матеріал для підготовки та проведення теоретичних занять та практичних  заходів  з цивільного захисту, а також для планування і організації роботи начальника штабу цивільного захисту ПТНЗ.

       Розрахований для керівництва в роботі відповідальних за організацію та проведення заходів цивільного захисту в професійно-технічних навчальних закладах.

 

Сидорук Інна Миколаївна, викладач агротехнології

Технологія захисту рослин. ППЗ, електронний посібник

Електронний посібник з предмета «Агротехнології» з теми  «Технологія захисту рослин» містить розробки уроків, презентації, тестові завдання з теми. Використання ППЗ сприятиме формуванню професійного самовизначення учнів, вміння розв’язувати комплексні завдання профільного напрямку, що є першочерговим у забезпеченні навчально-виробничого процесу в професійно-технічних навчальних закладах.     Розраховано на викладачів  спецдисциплін системи професійно-технічної освіти.

 

Столярук Петро Іванович, директор, викладач правознавства

Інноваційні технології на уроках суспільних дисциплін. Методичні рекомендації

Методичні рекомендації містять науково-теоретичний аналіз проблеми розвитку сучасних технологій навчання у викладанні історії та суспільних дисциплін, особливості впровадження сучасних технологій навчання в педагогічну практику, а також рекомендації з використання інноваційних технологій при викладанні суспільних дисциплін у загальноосвітніх навчальних закладах.

            Для викладачів історії і суспільних дисциплін загальноосвітніх навчальних закладів.

 

Головій Окскана Іванівна, соціальний педагог

Документація соціального педагога ПТНЗ. Методичні рекомендації.

У методичних рекомендаціях  представлені  теоретичні  та  практичні  матеріали, що  стосуються діяльності соціального педагога ПТНЗ: законодавча база, напрямки, планування  роботи, зразки документації.

Для соціальних педагогів ПТНЗ.

 

Дружинович Степан Анатолійович, викладач української мови та літератури.

Фотоколажі на Шевченківську тематику. Збірник фотоклажів.

Збірник присвячений 200-річчю з Дня народження Т.Г.Шевченка, містить авторські фотоколажі на шевченківську тематику, в яких відображено життя та творчість поета.

Розрахований на широкий загал. Може використовуватись під час вивчення життя і творчості Т.Г.Шевченка, а також у виховній роботі.

 

Власюк Микола ГригоровичДубій Руслан Миколайович, майстри в/н з професії «робітник фермерського господарства»

Словник термінів з предмета «Молочна справа». Навчальний довідник.

Словник термінів містить  міжнародні терміни,  що  вживаються при конструюванні, виробництва  та експлуатації  установок  для  доїння  корів,  буйволиць,  кіз та  інших    ссавців з метою отримання молока.

Словник призначений  для використання на уроках  з предмету:  “Молочна    справа”    для   підготовки  спеціалістів  по професії  “Робітник фермерського господарства”

2013 р.

Ярмолюк Світлана Петрівна, викладач історії

Позакласна робота з історії в ПТНЗ. Методичні рекомендації

Методичні  рекомендації містять  поради щодо проведення позакласної  роботи  в  ПТНЗ та сценарій  тижня  історії  в  професійно-технічному  училищі.

            Стане у пригоді викладачам історії та учням загальноосвітніх навчальних закладів.

 

Книш Володимир Петрович, викладач спецдисциплін

Основи керування автомобілем та безпека руху. Рекомендації для учнів.

Рекомендації містять теоретичний матеріал з основ керування автомобілем та безпеки руху та питання і завдання для самоконтролю.

      Рекомендується для викладачів та учнів професійно-технічних навчальних закладів.

 

Комісарик Геннадій Михайлови,  викладач спецдисциплін

Проведення тижня з охорони праці в професійно-технічному училищі.  Методичні рекомендації

 Містять рекомендації та інформаційно-довідковий матеріал для підготовки та проведення теоретичних занять та практичних  заходів  при проведенні  Тижня знань охорони праці та безпеки життєдіяльності в ПТНЗ.

       Дана робота розрахована на педагогічних працівників ПТНЗ,  які залучаються до підготовки та  проведення Тижня знань охорони праці та безпеки життєдіяльності.

 

Мудрак Марія Іллівна, викладач спецдисциплін

Підвищення продуктивності навчальної діяльності учнів на уроках агротехнологій шляхом інтенсифікації навчання. Методичні рекомендації

       Робота містить методичні рекомендації з  інтенсифікації навчання на уроках професійної підготовки. Підвищення цілеспрямованості навчання,

посилення мотивації, підвищення інформаційного забезпечення,  застосування активних форм і методів навчання, розвиток навичок навчальної праці, використання комп’ютерних технологій – все це сприяє підвищенню продуктивності навчальної діяльності учнів при вивченні агротехнологій.

              Розраховано на викладачів  спецдисциплін системи професійно-технічної освіти.

 

Лук’янова Лариса Анатоліївна, викладач спецдисциплін

Оранка. Методичні рекомендації

       В даній роботі містяться рекомендації з  підготовки орних агрегатів та проведення оранки, викладені агротехнічні і технічні вимоги щодо підготовки поля і розбивки його на загінки, способи оранки  та ін.

        Рекомендації можуть бути використані для підготовки учнів до конкурсу фахової майстерності з професії «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».

 

Р.А.Бевзова-Денисовець, О.І.Головій,  Л.П.Керенська

Протистояння шкідливим звичкам. Методичні рекомендації

Робота містить методичні рекомендації з  виховання  протистояння шкідливим звичкам та популяризації  здорового способу життя, а також приклади матеріалів із діагностики та попередження куріння, алкоголізму, наркоманії. Підібрані приклади виховних заходів з даної тематики.

              Розраховано на викладачів та вихователів  для проведення виховної роботи.

2012 р.

Ковальчук Володимир Анатолійович, викладач фізвиховання.

Організація і проведення спортивно-масової роботи в ПТНЗ як запорука утвердження здорового способу життя учнів.  Методичні рекомендації.

Дані матеріали містять  методичні рекомендації з організації і проведення спортивно-масової роботи в училищі та детальну розробку позаурочних заходів.

     Робота може вкористовуватись вчителями фізичної культури загальноосвітніх та професійно-технічних  навчальних закладів з метою поширення фізичної культури і спорту як важливого засобу зміцнення здоров’я молоді, утвердження здорового способу життя.

 

Мельник Наталія Сергіївна, викладач математики.

Рекомендації для учнів. Як розв’язувати задачі з математики. Збірник рекомендацій з розв’язування задач з геометрії.

Розв’язування задач з геометрії  учнями ПТУ часто пов’язане з багатьма труднощами. Допомогти учням подолати ці труднощі, навчити їх застосовувати теоретичні знання до розв’язування задач з усіх розділів геометрії – основне призначення цього порадника.

Може використовуватись учнями та викладачами математики.

 

Зачернюк Оксана Миколаївна, викладач історії. 

Порадник. Як вивчати історію. Збірник пам’яток, порад, рекомендацій.

Збірник складено таким чином, щоб максимально спростити роботу викладача та учнів під час  уроку та підготовки домашніх завдань. Він містить пам’ятки, поради, рекомендації. Крім того, в порадник включено пам’ятки з організації роботи з застосуванням інноваційних технологій: групової роботи, ігрової діяльності, проведення дискусій, дебатів складання сенкану, міні-есе тощо.

            Стане у пригоді викладачам історії та учням загальноосвітніх навчальних закладів.

 

Каліщук Галина Анатоліївна, викладач географії і біології

Формування сучасного світогляду учнів шляхом організації проблемного навчання на